1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (451 votes, average: 4,99 out of 5)
Loading...

Parazity – čo to sú? Príznaky, Čistenie tela a vytvrdzovania

Parazity - čo to sú? Príznaky, Čistenie tela a vytvrdzovania

Parazity – viac spájaní so zvieratami ako s človekom. Bohužiaľ to je veľmi nesprávny a nebezpečný predpoklad. Každý môže byť infikovaný. Bohužiaľ veľmi málo ľudí spája príznaky ochorenia s prítomnosťou tých „červov“. Parazity sú veľmi nebezpečným nepriateľom, ktorý má obrovský vplyv na náš život. Odhaduje sa, že až 95% ľudí v našej krajine by mohlo byť infikované parazitmi. Hovorí sa, že parazity sú prítomné u 100% detí. To sú niektoré docela desivé čísla. Dostávame žiadosti v našej e-mailovej schránke, aby sme sa podrobnejšie zamerali na problém. Rozhodli sme sa to urobiť len pre našich čitateľov.

Čo sú parazity?

Než sa podrobne zaoberáme touto témou, najprv je dobré pochopiť, aké sú parazitmi.

Parazity sú živočíšne alebo rastlinné organizmy, ktoré prežívajú využitím iných organizmov. Pokiaľ ide o ľudské infekcie, hovoríme o zvieracích parazitoch. Existuje niekoľko tisíc známych druhov endoparazitov (tých, ktoré existujú v ľudskom tele) a stovky exoparazitů (žijúcich na povrchu tela ich hostiteľa, kŕmenie na ich koži a telesných tekutinách).

Najznámejšie endoparazity sú: Parazity - čo to sú? Príznaky, Čistenie tela a vytvrdzovania

 • Protozoa, ako sú odlišné druhy Lamble
 • Aschelminthes – červa, Okrouhlice, trichinae
 • Flatwormy – Trematoda a pásomnice

Exoparazity sú väčšinou:

 • Mosquito
 • vši
 • Kliešte
 • Roztoče roztočov

Ako sa človek nakazí parazitmi

Parazity číhajú všade: doma, na dovolenke, v práci, v mestských a vidieckych oblastiach. Ich hlavným prostriedkom prechádzky je naša jedlo. Keď konzumujeme bravčové mäso, môžeme infikovať larvy Trichinella spiralis, surové ryby alebo kaviár by mohli pomáhať pásomnice dostať sa do nášho tela a prospievanie ruky alebo zelenina sú veľkým prostriedkom prepravy vajíčku obkolí. Mohli by sme sa tiež infikovať vodou. Typ pitie môže byť infikovaný parazitnými vajcami a potom sa kúpu – vodné plochy ťaží z plochých červov. Trávnej oblasti a brehy jazera sú miesta, kde by sme mohli splniť kliešte. Stojí za zmienku, že podľa najnovšieho výskumu môže každý tretí klíšťák prenášať lyme chorobu. Môžeme sa stretnúť s Komárka všade. Väčšinou okolo vodných a ihličnanov. Mohli by sme sa infikovať roztoče na každom mieste s ľudským kontaktom. Pokiaľ ide o parazitné vajíčka, môžu cestovať špinavými rukami, nielen našimi vlastnými, ale aj obchodnými úradníkmi, kuchári v reštauráciách alebo verejnými činiteľmi. Doma sme ohrození vajcami červa, ktorá cestujú s prachom. Keď sa také vajcia usadí na lôžkových pokrývkach, utorok alebo na akomkoľvek zariadení na nádych, môže prežiť pol roka a predstavovať hrozbu pre obyvateľov. Vlastníctvom mačiek alebo psov hrozí nebezpečenstvo, že sa dostanú infikovanými pásomnicou, roztoče a vajíčkovci.

Parazity a deti

Parazity - čo to sú? Príznaky, Čistenie tela a vytvrdzovania

Deti sú skupinou, ktorá je zvlášť ohrozená infekciou parazitmi. Hráte si v drsnejší piesočnatej pláži a dávate špinavé ruky do úst, hráte so susedným psom, ktorý nikdy nebol odčervenal, alebo ísť do školy, materskej školy alebo letného tábora, kde môžu mať iné deti parazity. To sú len niektoré z prípadov, keď by sa deti mohli infikovať nežiaducimi parazitmi.

Medzi najčastejšie nežiaduce hostí patria:

 1. Pinworms

Môžeme mať podozrenie na infekciu, keď naše dieťa má nasledujúce príznaky: nedostatok chuti do jedla, poškriabaniu, zlý spánok, nervozita, bledá pleť, sáčky pod očami, bolesti žalúdka, opätovné namočení postele. Dievčatá môžu tiež zaznamenať príznaky vulválne infekcie.

 1. Lamblias

Príznaky sú: nekonzistentné, náhodné bolesti žalúdka (väčšinou sa vyskytujú po jedle), nadúvanie, hnačka, nedostatok chuti do jedla, páchnuce stolica s množstvom nedotknutých kusov jedla, kožné vyrážky, zvýšená teplota

 1. Roundworms

Príznaky sú: alergické vyrážky, kašeľ, bolesti žalúdka, nevoľnosť, podráždenie, nepokojný spánok a nedostatok chuti do jedla.

 1. Tapeworms

Možné príznaky: Tiny biele obdĺžniky v stolici (kusy pásomnica), bolesti žalúdka, nevoľnosť, strata hmotnosti.

Symptómy parazitných infekcií u dospelých

Príznaky, ktoré by mohli byť znamením, že sme hostiteľom parazitov, sú veľmi podobné príznakom najčastejších ochorení, čo často vedie k ich omylom.

Medzi najčastejšie príznaky patrí:

 • bolesti hlavy
 • bolesti kĺbov
 • bolesti chrbta
 • zmeny nálady
 • neurózy
 • Depresia
 • byť neustále obťažovaný
 • chronická únava
 • nespavosť
 • škrípanie zubov
 • kožné infekcie (ekzém, nevie, žihľavka)
 • pehy vo veľkých množstvách
 • anémia
 • krehké, rozbitné nechty
 • suchá koža
 • problémy s otehotnením
 • nedostatočné zameranie
 • priberanie na váhe
 • zlá imunita
 • astma
 • alergie
 • žalúdočné problémy (zápcha, hnačka, plynatosť)

K čomu by mohlo dôjsť paraziti

Pokiaľ nie je dostatočne skoro zistené, môžu parazity viesť k mnohým chorôb, z ktorých najbežnejšie sú:

Pre ženy:

Zápaly vaječníkov, bolestivé obdobie s veľkým množstvom krvácania, stratou energie, poruchami menštruačného cyklu, ktoré vedú k fibróze, myomům, fibrocystickým prsiam, zápalom nadobličiek, močového mechúra alebo obličkám.

Pre mužov:

Zápal prostaty, impotencia, nádory prostaty, zápal močového mechúra, obličkové kamene a kamene močového mechúra.

Ako zistiť parazity

Najobľúbenejší spôsob, ako vidieť, či máme parazity, je test stolice. Môžeme si byť istí, že získame presné výsledky spustením niekoľkých testov v rôznych časoch. Jeden účinný typ testu je sérologické metóda, ktorá určuje hladinu protilátok v krvi, ale jeho účinnosť je zaručená len v pokročilých štádiách progresie ochorenia. Ak existuje silné podozrenie na záchvaty pásomnice alebo obojživelníka, môže byť užitočná ultrasonografia. Ľudia, ktorí v nich našli nejaké parazity, by sa mali skontrolovať 3-4 krát za rok.

odstránenie parazitov

Pre parazitmi lekári predpisujú lieky proti parazitom. Liečba je však dlhá a zdĺhavá – môže trvať kdekoľvek od niekoľkých týždňov až po niekoľko mesiacov, najmä keď boli neskôr detekované parazitmi. Môžeme nájsť veľa off-the-counter opravných prostriedkov online. Mali by sme byť opatrní, keď ich vezmeme, a uistite sa, že fungujú ešte pred tým, než uskutočníme nákup. Na našich webových stránkach nájdete recenzie rôznych liekov vrátane ich účinnosti. Naším osobným favoritom je Parasinea. Veríme, že je to najefektívnejší produkt dostupný na trhu.

cicanie organizmu

Jesť vlákna je najlepším spôsobom čistenia nášho tela toxínov a mŕtvych parazitov. Jeden by mal konzumovať asi 25-35 g vlákniny denne. V našej krajine je priemerná spotreba vlákniny len 14,5 g. Vzhľadom k nízkej spotrebe vlákien odhaduje každý rok zhruba tisíc ľudí. Vlákno je nevyhnutné, aby sme sa zbavili nežiaducich hostí v našom tele. Pomáha tiež starať o správnu intestinálnu peristaltiku.

Ako sa chrániť pred parazitmi

Parazity - čo to sú? Príznaky, Čistenie tela a vytvrdzovaniaAby sme sa chránili pred parazitmi, odporúčame dodržiavať pravidlá základnej hygieny, ako je: čistenie ovocia a zeleniny vo vriacej vode, umývanie rúk po návrate domov alebo používanie toalety, výmena prestieradiel a uterákov pravidelne, neprijímanie nápojov alebo potravín neznámeho zdroja, odčervovanie naše domácich miláčikov. Najdôležitejšie je však preventívne užívanie prípravkov proti parazitom. To je najúčinnejší spôsob boja za zdravie nášho tela. Nižšie uvádzame odkazy na články o účinných prostriedkoch proti parazitom.

 Parazity - čo to sú? Príznaky, Čistenie tela a vytvrdzovania 

Znalezione obrazy dla zapytania bactefort

Súvisiaci príspevok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *