1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 4,99 out of 5)
Loading...

Amla (Indický angrešt) – Čo to je? Vlastnosti, účinky, názory

amla-ovocie

Amla (Indický angrešt) – vlastne kožušinové lístie – je rastlina nachádzajúca sa v severnej a juhozápadnej Indii. Indický angrešt – známi lokálne ako Amla – je strom známy svojimi plodinami bohatými na živiny. Amla sa používa po stáročia v pradávnej indickej lekárskej praxi Ajruvedy. Amla ovocie je bohatým zdrojom vitamínu C a obsahuje množstvo železa a vápnika.

Známe je ako pomôcka na chudnutie. Okrúhle, zelené ovocie amla sa podobá angreštu a čoraz viac sa používa v medicíne a kozmetike. Indické ovocie angrešt sa považuje za recept na dlhovekosť a spôsob, ako udržať mládež. Používajú sa v receptoch Arujvedy na omladenie. Je to jedna zo základných bylín používaných v indických liečebných postupoch.

Ovocie má silnú a horkú buničinu. Strom má šedú kôru a jej listy pripomínajú citrón svojou vôňou. V Indii je indický angrešt strom náboženského významu. Indovia veria, že je sídlom Boha Višnu. Amla sa pestuje v Indii hlavne kvôli svojim vlastnostiam. Je to jedna z najpopulárnejších rastlín používaných v kozmetike. Amla ovocie je vo forme oleja, doplnkov a prášku.

Amla – vlastnosti

amla

Vlastnosti Amlia sú známe tisíce rokov. Sú obzvlášť populárne v ajurvednej medicíne. Široké spektrum vlastností indického ovocia angreštu robí z neho vynikajúcu zložku v prípravkoch na chudnutie a omladzovanie. Sú tiež známe ako prírodné a účinné antioxidanty.

Plody majú antibakteriálne a antivírusové vlastnosti. Sú odvodené z vysokého obsahu vitamínu C, tanínov, polyfenolov, ktoré majú antioxidačnú funkciu.

Indické angrešty sa tiež používajú na liečbu širokej škály ochorení. Ovocie angreštu sa používa na liečbu anémie, krvácania, žalúdočných vredov a dokonca aj anorexie alebo mozgovej príhody. Indický angrešt sa tiež používa na zlepšenie trávenia a vyčistenie tela od toxínov. Je tiež výborným prostriedkom na zmiernenie kašľa a posilnenie práce srdca a imunitného systému. Sú tiež veľmi užitočné pri liečbe astmy a tuberkulózy.

Ovocie indického angreštu znižuje vysokú hladinu zlého cholesterolu. Používajú sa tiež pri liečbe osteoartritídy. Okrem toho posilňujú žilové tepny a zlepšujú zrak. Tiež prinášajú úľavu od zápchy. Navyše, indické ovocie má pozitívny vplyv na stav vlasov a nechtov.

Osvedčené zdravotné vlastnosti indického angreštu zahŕňajú:

  • Diuretický účinok,
  • Účinok na chudnutie,
  • Protizápalový účinok,
  • Čistenie obehového systému,
  • Účinok posilnenia pečene a obličiek,
  • Prevencia chorôb peptických vredov,
  • Prevencia neurologických ochorení,
  • Posilnenie tráviaceho systému.

Indické angrešty sú na Slovensku málo známe rastliny. Odporúča sa v ajurvede na liečbu mnohých ochorení av kozmeteológii sa používa na omladzujúce účinky. Indické ovocie angrešty omladzujú, pretože stimulujú produkciu kolagénu.

Prečítajte si: Ako efektívne a bezpečne eliminovať parazity, ktoré žijú v našom tele?

Amla – účinky

Je všeobecne známe ako ideálne opatrenie na chudnutie. Indické ovocie angrešt zvyšuje metabolizmus a metabolizmus proteínov, ktoré konzumujú proteíny. Keďže plody sú bohatým zdrojom antioxidantov, sú nevyhnutné pri čistení pečeňových toxínov, čo zlepšuje fungovanie zažívacieho systému a napomáha pri strate hmotnosti. Doplnky s indickým ovocím angreštom pomáhajú vyvážiť vašu chuť do jedla.

Plody sú bohaté na vlákninu, čo zaručuje pocit plnosti. Pomáha teda znížiť počet spotrebovaných kalórií. Vlastnosti tejto rastliny sú prospešné pre ľudí, ktorí chcú schudnúť prirodzeným spôsobom. Má preukázateľný posilňujúci účinok na vlasy a nechty. Urýchľuje ich rast a zvyšuje ich hustotu a lesk.

Aktivita indického angreštu sa používa na liečbu cukrovky. Ovocie efektívne znižuje hladinu cukru v krvi. Vďaka tomu zmizne túžba po jedle niečoho sladkého; Hladovky sú vylúčené. Zrýchlenie metabolizmu tukov umožňuje účinnú redukciu tukových tkanív. Zrýchlený metabolizmus zvyšku vám umožňuje spáliť viac kalórií pri konzumácií jedál s nemennou výhrevnosťou. Začlenenie prípravku Amla do stravy vám umožní vyhnúť sa zbytočným kilogramom vyváženým a kontrolovaným spôsobom.

Okrem toho, indické angrešty pomáha odstraňovať toxíny z tela, ktoré sú často príčinou nedostatku účinkov na zníženie hmotnosti. Stojí za zmienku, že len kombinácia chudinových vlastností indického angreštu so zdravou výživou a telesným cvičením umožní efektívnu stratu hmotnosti bez yo-yo efektu.

Amla – recenzie užívateľov

amla-vlastnosti

Mnoho ľudí používa prípravky s výťažkom z indického angreštu najmä kvôli svojim chudnúcim vlastnostiam. Toto je kompozícia, ktorá mnohým používateľom umožnila prísť o zbytočné kilogramy. Názory používateľov sa už mnoho rokov nezmenili – používajú sa ako prostriedok na zlepšenie trávenia, čistenie tela od toxínov.

Má chudnúce vlastnoti a z tohto dôvodu tento prípravok obsahujúce extrakt z indického angreštu ktorý urýchľuje úbytok hmotnosti, čo potvrdzujú aj samotní užívatelia. Indické angrešty by určite mali byť zahrnuté do každej diéty na chudnutie. Nestačí zmeniť stravovacie návyky, ale určite stojí za to investovať do prírodných doplnkov s indickým angreštom, aby sa zvýšili účinky liečby zoštíhľovania.

Pár slov od editora …

Určite odporúčame liečbu indickými angreštami. Je to účinná zložka podporujúca chudnutie. Naše odporúčanie je založené na pozitívnej spätnej väzbe od používateľov, ktorí stratili váhu pomocou prípravkov s výťažkom z indického angreštu. Zdá sa, že je efektívnym spojencom ľudí, ktorí bojujú s nabytočnými kilogramami.

Užívali ste indické angrešty? Pomohli vám schudnúť? Zdieľajte svoje názory v komentároch pod textom.

 

>>Chceli by ste stratiť tuk raz a navždy? Bol vytvorený nový spôsob boja s extra kalóriou!<<

Súvisiaci príspevok

8 myšlienky na “Amla (Indický angrešt) – Čo to je? Vlastnosti, účinky, názory

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *